مدیر پروژه

modirporoje.com
primavera
کتاب آموزشی پریماورا P6 – نویسنده Harris
مرداد 17, 1395
ماشین آلات و تجهیزات پایپینگ
ماشین ‌آلات و تجهیزات دیسیپلین پایپینگ
مرداد 26, 1395

مقدمه

متریال پایپینگ نوع فلزی آن مبحثی است که در این مقاله قصد دارم شما رو با دسته‌های متفاوت آن آشنا کنم؛ علاوه بر آن مروری سرفصل وار به همراه توضیحات مربوط به هر دسته متریال خواهیم داشت. توجه کنید در این مقاله تنها در خصوص متریال فلزی صحبت خواهیم نمود.

متریال پایپینگ – کربن استیل

متریال پایپینگ

Carbon Steel

در دسته متریال فلزی و با نام اختصاری CS شناخته می‌شود. با قاطعیت می‌توان عنوان نمود بیشترین درصد از میزان متریال موجود در یک پلنت را این جنس از متریال به خود اختصاص می‌دهد.

این جنس از متریال در بعضی مواقع به همراه هم‌خانواده خود یعنی LTCS – کربن استیل نیس – در سایت کار می‌شود. عملیات اتصال لنت و فیتینگ ها در این جنس متریال، عملیات جوشکاری می‌باشد. می‌توان عنوان نمود راحت‌ترین پروسیجر جوشکاری را در خصوص این جنس متریال داریم.

متریال پایپینگ – استنلس استیل

متریال پایپینگ

Stainless steel

در دسته متریال فلزی و با نام اختصاری SS شناخته می‌شود. بعد از متریال کربن استیل، این جنس از متریال در لیست مهم‌ترین متریال در یک پلنت شناخته می‌شوند.

این جنس از متریال گاهی به همراه خانواده خود یعنی SS DL – استنلس استیل دابلکس – در سایت کار می‌شوند. عملیات اتصال لنت و فیتینگ ها در این جنس متریال، عملیات جوشکاری می‌باشد.

متریال پایپینگ – الوی استیل

متریال پایپینگ

Alloy Steel

در دسته متریال فلزی و با نام اختصاری AS شناخته می‌شود. این جنس متریال به‌واسطه نزدیکی پروسیجر جوش آن به متریال کربن استیل، اغلب در این خانواده از متریال قرار می‌گیرد.

البته قیمت تمام‌شده جوش این متریال بالاتر از متریال کربن استیل می‌باشد. عملیات اتصال لنت و فیتینگ ها در این جنس متریال، عملیات جوشکاری می‌باشد.

متریال پایپینگ – کاپر نیکل

متریال پایپینگ

Copper Nickel

در دسته متریال فلزی و با نام اختصاری CU.NI شناخته می‌شود. این جنس متریال به‌واسطه نزدیکی پروسیجر جوش آن به متریال استنلس استیل، اغلب در این خانواده از متریال قرار می‌گیرد.

البته قیمت تمام‌شده جوش این متریال بالاتر از متریال استنلس استیل می‌باشد. عملیات اتصال لنت و فیتینگ ها در این جنس متریال، عملیات جوشکاری می‌باشد.

متریال پایپینگ – گالوانیزه

متریال پایپینگ

Galvanized

در دسته متریال فلزی و با نامه اختصاری GAL شناخته می‌شود. برای اتصالات لنت و فیتینگ در این جنس متریال، از عملیات جوشکاری استفاده نمی‌شود و به جای آن عملیات – تری دی – یا عملیات رزوه و بست استفاده می‌گردد.

توجه نمایید که این روش اتصال را می‌توانید در برخی موارد در متریال کربن استیل نیز ببینید.

در حال آماده سازی (چند لحظه ...)

بعد از آماده سازی و با زدن دکمه بالا، پنجره ای باز می شود که آدرس ایمیل شما را می گیرد. به محض وارد نمودن اطلاعات، فایل مزبور برای شما ایمیل خواهد شد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
مطلع شدن از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محمد مسلمی
محمد مسلمی
6 سال قبل

با سلام.
مطالب خلاصه و مفید بودند.
با تشکر از مهندس رییسی