ذینفعان پروژه
هزینه‌های تحریم ذینفعان پروژه از سوی مدیریت پروژه
مرداد 4, 1398
نمایش همه

IBVM چیست و چرا

نرم‌افزار IBVM (Image Based Value-add Management system)

بستر یکپارچه به اشتراک گذاری و طبقه بندی اطلاعات تصویری پروژه

پروژه حافظه ی کوتاهی دارد

در IBVM سعی شده است تا بستری چابک و مینیمال برای گردش اطلاعات پروژه ها ساخته شود.

معرفی محصول

ایده ی اولیه

ما در پارسیس بر این عقیده ایم که تولید گزارش ها باید کم هزینه تر و ایجاد ارتباطات وسیع تر باشد.
تصاویر گویا ترین قالب انتقال اطلاعات هستند، داده هایی که در کمترین زمان بیشترین حجم اطلاعات را به مخاطب می رسانند. در IBVM تصاویر پروژه به کمک اطلاعات تکمیلی مانند تاریخ، جبهه کاری، دیسیپلین کاری و ... ذخیره شده و به راحتی قابلیت جست وجو، فیلتر و گزارش گیری خواهند داشت.
یک گروه واتساپ را تصور کنید که تیم پروژه و مدیران شرکت در آن حضور دارند و تصاویر اجرایی در آن گروه توسط تیم اجرا بارگذاری می شود و گاهی تشویقی از جانب مدیران به سمت کارگاه پرتاب می شود. ارزش آن عکس ها زمانی مشخص می شود که شما می خواهید در مورد اتفاقی که چند ماه قبل افتاده است ادعایی کنید، اگر مسیج مربوط به موضوع خود را نیز پیدا کنید بسیار بعید است که تصویر آن قابل دانلود باشد.
ما ارتباطات داخلی محیط کار شما را به روشی نوین و قابل استناد تنظیم می کنیم. (ما بستری نوین برای ارتباطات محیط کار شما آماده کرده ایم)

IBVM ابزاری برای دسترسی همیشگی به اطلاعات


با تجربه تیم مدیرپروژه، بیشتر چالش هایی که در پروژه و مخصوصا کارگاه رخ می دهد به دلیل نبودن زنجیره ارتباطی طبقه بندی شده و یکپارچه و همچنین هزینه و زمان مورد نیاز برای تهیه ی برخی گزارشات، اطلاعات کافی برای تصمیم گیری درست در دسترس نخواهند بود و این امر ممکن است باعث تاخیر یا اشتباه در تصمیم گیری گردد.
در IBVM هر عکس حاوی اطلاعات تکمیلی مربوط به زمان ثبت، جبهه ی کاری، کارشناس اجرایی مربوطه، نوع فعالیت کاری هستند که امکان جست و جو و فیلتر کردن بر اساس آن اطلاعات را به راحتی فراهم می آورند
چرا؟
شاید تا کنون لایحه تاخیرات تهیه کرده باشید. و شاید این کار را در انتهای پروژه انجام داده باشید. با یک کار پایان یافته روبرو خواهید بود و حجم بالایی از اطلاعات موجود در کارگاه که ممکن است به کار شما مربوط باشند یا نباشند.
IBVM از ابتدای سناریوی تاخیرات تا ریز ترین مواردی که در کارگاه توسط کارشناسان مطرح می شود با سرعت بالا پاسخ گوی نیاز های کارشناسان است به گونه ای که تیم مدیر پروژه اصلی ترین کاربرد آن را یافتن سرنخ ها و سناریو های مربوط به ادعا های قراردادی می داند.

IBVM را ابزار ایجاد ارتباطات طبقه بندی شده به حساب می آوریم، و این ویژگی (مخصوصاً در کارگاه) یک برتری مطلق است.

در نرم افزار های فعلی مدیریت و کنترل پروژه ارکان پروژه با اعداد و آمار سر و کار دارند که جمع آوری اطلاعات و تهیه ی گزارشات مربوطه کاری کارشناسی و تیمی است. در کنار این آمار بخشی از عکس ها در گروه های (به طور مثال) واتساپی به اشتراک گذاشته می شوند که در حال حاظر اغلب، نرم افزار های غیر بومی است با پایگاه داده ی خارجی یا ساختار P2P که صرفا امنیت داده ها را (آن هم تا حدی) تضمین می کند. ارتباطات، دستور ها، موضوعات فنی و ... همگی به آمار مطرح شده اشاره دارند و این در صورتی است که می توان در یک بستر امن ایرانی، با پایگاه داده ی مختص به شرکت (مطابق با پروتکل های امنیتی هر شرکت) و چینش و پیوستگی اطلاعات فنی و تصاویر مربوطه ساختار ارتباطی یکپارچه و امنی از اطلاعات فراهم آورد و در بستر های مدرن ارتباطات فنی را طبقه بندی و ایجاد کرد. به نوبه ای که

1- تمامی افراد مربوط به پروژه از وضعیت فعلی پروژه آگاه باشند.

2- تیم پروژه اطلاعات مورد نظر خود را به راحتی باز خوانی و بهره برداری کنند

3- موضوعات مطروحه بردون نیاز به پرینتر رنگی برای چاپ ضمیمه ی نامه ها قابل رویت است

4- با توجه به طبقه بندی و تعیین دسترسی توسط مدیرا بستر IBVM یک بستر امن و مستند به حساب می آید و می توان در جلسات از خروجی های مختلف آن استفاده و در عین حال به آن اعتماد داشت.

5- عملکرد نفرات و کارشناسان فعال در پروژه، با توجه به محتوای تولید شده، از نظر ارتباطی و فنی قابل ارز یابی است

دورنما و آرمان ها

تیم پارسیس متشکل از متخصصانی است که سال ها در پروژه های صنعتی کشور فعال بوده و بر این باورند که با ایجاد هویت و بستر ارتباطی مناست برای شاغلین صنعت کشور محیط پویا تر و شاد تری را در محیط های کار سخت (مناطق نفتی، گازی، معادن و ...) ایجاد کرده و بستری برای برقراری ارتباط میان اجزای سازنده این محیط که همان نیروی انسانی با ارزش کشور می باشد؛ پدید آورد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments